Gyvūnų auklės – vis labiau populiarėjanti paslauga

2021-04-21

Gyvūnų auklės – vis labiau populiarėjanti paslauga Gyvūnų auklės – vis labiau populiarėjanti paslauga

Jeigu trumpam išvykstate ir nenorite ar negalite drauge vežtis augintinio, juo pasirūpins gyvūnų auklė. Tai – Lietuvoje vis dar gana nauja, bet labai greitai populiarėjanti paslauga. Kada verta ja pasinaudoti ir kaip išsirinkti tinkamą augintinio auklę?


Kodėl geriau nei kaimynai?


Daugelį metų buvo įprasta išvykstant savaitgaliui ar atostogų augintinių priežiūrą patikėti giminaičiams, draugams ar kaimynams. Visgi greičiausiai sutiksite, kad dažnai prašyti tokios paslaugos kiek nejauku, mat nesinori artimųjų užkrauti papildomais rūpesčiais. Be to, jie turi daugybę savų reikalų, tad pas jūsų gyvūną tegali trumpam užbėgti po dienos darbų. Taigi šis visą dieną jaučiasi pamirštas ir vienišas. Na, o jeigu artimieji sutinka jūsų keturkojį bičiulį laikinai priglausti savo namuose, tenka nerimauti, kad šis ten nepridarytų kokios žalos. Juk iš streso atsidūręs nepažįstamoje aplinkoje gyvūnas gali imti ne vietoje šlapintis, apgraužti baldus ar šiaip ką sugadinti...


Būtent dėl to kur kas sumaniau išvykstant augintinio priežiūrą patikėti profesionalei gyvūnų auklei. Dauguma jų turi daug gyvūnų priežiūros patirties, išmano jų psichologiją, moka nuraminti, supranta, ko kada gyvūnui labiausiai reikia. Kai kurie tokias paslaugas siūlantys specialistai netgi būna baigę specialius gyvūnų priežiūros mokslus. Taigi palikdami keturkojį bičiulį gyvūnų auklei galėsite būti ramūs, kad jis bus tinkamai prižiūrėtas ir niekas dėl to nenukentės.


Ką daro gyvūnų auklė?


Kadangi gyvūnų auklių paslauga Lietuvoje vis dar gana nauja, daugumai iškyla klausimas – kas gi slepiasi po šiuo pavadinimu? Gyvūnų auklė – tai žmogus, kuris profesionaliai ir visapusiškai pasirūpins jūsų augintiniu, kol būsite išvykę. Vienos gyvūnų auklės augintiniais rūpinasi jūsų namuose, kitos – savuose. Galima rinktis jums ir jūsų keturkojui bičiuliui priimtinesnį variantą. Bet kuriuo atveju gyvūnų auklė ne tik pašers, pavedžios jūsų augintinį, išvalys kraiko dėžutę, bet ir skirs pakankamai laiko žaidimams, glostymams ir bendravimui su juo. Kadangi gyvūnų auklės turi daug patirties jos moka prieiti prie skirtingo charakterio gyvūnų, žino, kaip juos padrąsinti, pralinksminti, nuraminti. Moka atskirti ženklus, kada gyvūnas nori bendrauti, o kada jam reikia laiko ir erdvės pabūti atskirai. Dėl to net paliktas su svetimu žmogumi jūsų augintinis jausis kur kas ramiau bei saugiau.


Kaip išsirinkti?


Gyvūnų auklių mūsų šalyje sparčiai daugėja, tad iškyla natūralus klausimas – kaipgi išsirinkti jūsų poreikius geriausiai atitinkantį specialistą? Pirmiausiai reikia išanalizuoti, kokias tiksliai paslaugas jis siūlo. Vieni dirba tik su šunimis ar katėmis, kiti – su visais gyvūnais. Vienos auklės dirba tik kliento namuose, kitos atvirkščiai – pasiima gyvūną į savo būstą. Yra tokių, kurios specializuojasi tik trumpalaikėje specifinėje gyvūno priežiūroje, tarkime, vedžioja šunis, kai to negali padaryti šeimininkas (dėl ligos, esant ilgoms darbo valandoms ir kt.). Kai kurios gyvūnų auklės turi specifinių žinių, tad gali, pvz., užsiimti ir jūsų gyvūno dresūra. Tarkime, vedžiojant šunį šis mokomas paklusnaus ėjimo greta, pratinamas prie pavadėlio.


Kai rasite savo poreikius atitinkančią gyvūno auklę, metas pasižiūrėti, kokia jos patirtis, paieškoti atsiliepimų. Jeigu viskas gerai, prieš galutinai apsisprendžiant rekomenduojama skirti bent kelias minutes gyvam pabendravimui su išsirinktu specialistu – tai padės geriau pajusti, ar galite pasitikėti šiuo žmogumi, ar jums patinka, kaip jis bendrauja, mąsto. Beje, jokiu būdu renkantis gyvūno auklę nereikėtų vadovautis vien paslaugos kaina. Čia ne vieta taupyti, jeigu ieškote patikimo specialisto. Tiesa, aukšta kaina taip pat negarantuoja paslaugos kokybės. Tad svarbiausia nepatingėti atlikti mažo tyrimo ir pasidomėti, kaip apie pasirinktą specialistą atsiliepia buvę klientai.


Parengė www.petoffice.lt


Rūpinames savo mylimiausiais

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau